Blog açmak bir dönemin en popüler uygulamaları arasında yer almaktadır. Blog açmak isteyen kişiler kendileri için özel olan bir konuda veya iyi oldukları bir konuda bir blog oluşturabilirler. Üstelik blog açmak isteyen kişiler tamamen ücretsiz olarak da bir blog oluşturabilir.

Blog Nasıl Açılır?

Blog açmak birçok kişi tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Üstelik yazılan blogların okunmasına yönelik bir ilgi de oldukça fazla bir şekilde bulunmaktadır. Blog açmak isteyen kişilerin öncelikli olarak bir host ve domaine ihtiyaçları olacaktır. Sonrasında ise blog kurulumuna geçilmesi gerekmektedir. Blog kurulurken alınan alan adının hostun birleştirilmesi ve birbirine bağlanması gerekmektedir. Bu işlemler başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten sonra ise SSL sertifakası kurulumunun yapılması gerekir.

Yapılması gereken kurulumlar tamamlandıktan sonra ise WordPress kurulumu yapılması gerekir. WorsPress kendi içeriklerinizi oluşturmaya başlamadan önce sitenizin kurulumunu pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. İstediğiniz gibi bir tema oluşturduktan sonra ise kolaylıkla içerik hazırlamaya geçebilirsiniz. Tabiki blog açmanızın bir amacı da insanlara ulaşmak olduğu için seo çalışmaları da büyük bir öneme sahiptir.

Ücretsiz Blog Açma Yöntemleri ve Servisleri Nelerdir?

Hiç bir ücret ödemeden de blog açmak mümkündür. Ücret ödemeden blog açmak için en fazla kullanılan tekniklerden birisi WordPress diğeri ise Blogspot olarak bilinmektedir. Üstelik son zamanlarda artan ve kendi internet sitenizi kurmanızı sağlayan birçok uygulamada mevcuttur. Siz de isteklerinize en uygun olan yöntemlerden birisini seçerek kendi blog sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Sonrasında Google üzerinden vereceğiniz reklamlar ile de sitenizin görünürlüğünü ve okunma oranını da arttırabilirsiniz. Siz de ücretsiz olarak blog açtıktan sonra içerisinde istediğiniz içerikleri hazırlamaya ve yayınlamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz blog sayfasını siz de daha fazla ertelemeyin.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.