Yeni nesil veri depolama teknolojilerinin piyasa büyüklüğü yönetmeliklerin veri kullanımı üzerindeki etkisi ile artıyor.

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GSYİH Enstitüsü) ve Türkiye'deki Kişisel Verilerin Korunması (KVKK) ile birlikte çalışılan kurumların veri kullanımında atılması gereken adımları belirlemektedir.

Düzenlemelerin etkisiyle kurumlar # 39; veri depolama teknolojilerine ilgi artmış ve sonuç olarak veri depolama pazarı tüm dünyada artmaktadır.

ABD pazar araştırması şirketi Zion'un araştırmasına göre, yeni nesil depolama uygulamalarının toplam pazar büyüklüğü geçen yıl 50.4 milyar dolara ulaştı.

Yönetmelikler ve teknolojik gelişmelerin etkisiyle, sektörün pazar büyüklüğünün 2025 yılına kadar 114,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

"Kurumların bir bilişim teknolojisi şirketi gibi düşünmesi gerekecek"

Japon veri depolama şirketi Hitachi Vantara Türkiye Müşteri İlişkileri Müdürü AA muhabiri Erdem Stars, Türkiye’deki kurumlara büyük bir ilgi gösterdiğini belirterek, "örneğin bir müşterinin verilerinden para kazandığını perakende sektöründe analiz. Artık herkes bir bilişim şirketi gibi davranıyor ”dedi.

Avrupa’da GSYİH’nın, Türkiye'de KVKK düzenlemelerinde, her kurum bilişim şirketi gibi düşünmeye mecbur bırakılmaya dikkat çekti Yıldız:

"Sık Yönetmelikler veri depolama potansiyelini arttırıyor. Herhangi bir zamanda erişilebilecek verilerin doğru yerlerinde depolanan ve güvenli olduğu müşterileri, yetkili kişiler veriye erişememeyi garanti etmek istemez. 2005 yılından bu yana Türkiye'de hizmet veriyoruz ve müşterilerimizin sayısını her biri Donanım, altyapı, analitik ve dijital dönüşüm alanlarında sunduğumuz çözümlere firmaların ilgisi ve üzerlerinde bulunan nesnelerin interneti gün geçtikçe artıyor. günden güne. ”

“Üst düzey yöneticiler dahil hiçbiri verileri değiştiremez”

Yıldızlar, şirketler ve aynı zamanda veri depolama ve yedekleme sistemlerine olan ilginin yanı sıra, ABD sosyal güvenlik numarasının her vatandaşının devlete olan ilgisinin devlet arşivindeki her resmi belgeyi, belgeyi ve işlemi yaptığını gösterir. 500 yıldır bu proje şirketler tarafından sağlanan proje altyapısıdır.

Uzun süre bozulmadan hizmet etmek için yeterli güvenlik katmanına sahip bir medya hizmeti sağlayabileceklerini belirten Yıldız, şöyle devam etti:

"Güvenlik, sürüm oluşturma, hangi verilere kimin erişebileceğini belirleme gibi sistemlerimizin özellikleri sayesinde ABD hükümetinin veri arşivleme projesinin altyapısını sağlıyoruz. Verilerin orijinal halini korumak zorundayız. "

"Meta veri, veri analizini kolaylaştırarak anlamlı kılar"

Hizmet verdikleri diğer hizmetlerden biri olan Yıldız, NASA, Voyage 1 ve 2 uzay gemilerine 1977'den beri dünyaya gönderilen yaklaşık 22 trilyon belgenin sistemde depolanan ve depolanan metadata yöntemini ifade ettiğini söyledi.

Dünyada, büyük yapılara veri altyapısı sağlayabilecek operasyonları olan sınırlı sayıda şirket olduğunu hatırlatan Yıldız, Metadata'nın verileri analiz etmek ve bu verilerden anlamlı sonuçlar elde etmek için en pratik yöntemlerden biri olduğunu söyledi.

Yıldız dedi ki:

"Örneğin, fotoğraf çeker ve bunları sosyal medyada paylaşırız. Bunu yalnızca fotoğraf olarak paylaşırsak, bu bir veridir. Bir açıklama koyarsak, bu fotoğrafın altına etiket eklersek, bu verileri meta verilere dönüştürürüz. Çöp olabilecek verileri anlamlı verilere dönüştürür. ”

"Bulut bilgi işlem sistemleri, şirketlerin dijital olarak dönüşümünü sağlar"

Selçuk’taki Google Cloud Genel Müdürü Nuri’nin Türkiye'deki resmi ortağı, Google Cloud’daki bulut üzerinden veri depolama sistemini ve sistem gibi çeşitli ürün gruplarının bu ürünlerle birlikte çalıştığını hatırlatan bulut bilgi işlem hizmeti Türkiye'de firmaların dijital dönüşüm projeleri gerçekleştirdiğini söyledi.

İnsan, süreç ve altyapı öğelerini doğru dijital dönüşüme aktaran Selçuk, bulut bilişim hizmetlerinin şirketlere en büyük faydasının, şirketlerin modellerini kullandıkça öde maaşlarıyla faaliyetlerini finansal sıkıntılarda sürdürmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Selçuk, 2006 yılından bu yana, farklı sektörlerdeki 500'den fazla şirketi bulut bilişim uygulamaları ile bir araya getirerek şunları hatırlatıyor: "Farklı sektörlerden şirketlere bulut bilişim hizmetleri sağlayarak iş süreçlerini dijitalleştirmelerine yardımcı oluyoruz. Finans, sigorta ve benzeri sektörlerde belirli veri barındırma sistemlerinin bulutları Genel olarak düzenlemelerle sınırlı olmasına rağmen, sektörler genellikle bulut sistemleri ve yeni nesil veri depolama uygulamalarıyla ilgilenmektedir. "

.

(A)


[news]

Please follow and like us:
error

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.